PAPÍRY PRO TISK VIZITEK

Jaké papíry se používají na tisk vizitek, jaké jsou možnosti, jaké povrchy. Co můžeme doporučit a čemu se naopak vyhnout.

K tisku vizitek se používají nejrůznější papíry, jak se vyznat v nabídce druhů a jaký papír vlastně použít? Jaký papír mají ostatní a který je ten nejlepší?

Naše firma nabízí pro tisk vizitek několik druhů papírů, ve standardní nabídce máme matný křídový papír, lesklý křídový papír, papír s imitací plátna, papír s imitací kůže, ale také speciální papíry jako je stříbrný metalický papír a nebo poloprůhledný papír tzv. pauzák. Tisknou můžeme i na matné nebo lesklé samolepky.


Křídový papír (matný) - gramáž 300g/m2

Jedná se o zcela nejpoužívanější papír pro tisk vizitek, zhruba 90% vizitek, které se vám dostanou do ruky jsou tištěné na tento papír. Pokud řešíte zda mat nebo lesk, rozhodně volte mat - matný papír při stejné gramáži vypadá vždy silnější než lesklý a tím pádem i vaše vizitka bude vypadat lépe a kvalitněji. Rozhodně však nedoporučujeme vizitky tisknout na nižší gramáž než je 300g/m2 (některé tiskárny nabízí kvůli nižší ceně menší gramáže - nenechte se nachytat).

Certifikáty:


Papír imitace plátno - gramáž 300g/m2

Jedná se o speciální grafický papír s příplatkem. Povrch papíru imituje hrubé plátno, které je vidět okem i cítit hmatem. Pokud nechcete mít vizitky stejné jako ostatní a chcete něco lepšího můžete zvolit tento grafický papír.

Papír imitace plátno je nepoužívanější ze speciálních grafických papírů.

Certifikáty:


Tečkovaný papír - gramáž 300g/m2

Tento papír je podobný tečkovanému papíru, jen s tím rozdílem, že vytlačené tečky jsou dál od sebe. Papír vypadá po potištění také velice zajímavě.

Certifikáty:


Stříbrný metalický papír - gramáž 300g/m2

Tento papír je velice zajímavý a specifický svým vzhledem. Jeho barva je stříbrný a má v sobě metalické lehne třpytivé prvky. Papír vypadá opravdu pěkně a zajímavě a rozhodně do můžeme doporučit všem, kdo se chtějí odlišit nebo mít něco co zaujme. Sami tento papír používáme pro vlastní firemní vizitky. Výhoda je, že svoji třpytivost neztrácí ani pod vrstvou barvy.


Recyklovaný papír - gramáž 300g/m2

Recyklovaný papír má jemný nádech do béžové barvy, jeho gramáž je 300g/m2. Papír je na omak podobný jako matný křídový papír, ovšem jsou na něm vidět různé tečky a další nečistoty, díky kterým vypadá opravdu velice zajímavě. Tento papír je vhodný pro vizitky s jemnou grafikou a návrhy bez barevného nebo výrazného pozadí.

Certifikáty:


Jaký papír nebrat?

Rozhodně nedoporučujeme na vizitky používat nízké gramáže papírů, tak jako tomu občas bývá v některých velice výhodných nabídkách na tisk vizitek. Nejpoužívanější papír je matný křídový o gramáži 300g/m2. Jakýkoliv tenčí papír nebude vypadat tak dobře a vizitka bude působit levným a obyčejným dojmem. Něco jiného je to u speciálních grafických nebo strukturovaných papírů, protože ty díky struktuře nebo použitému složení mohou působit velice pevně i při nižší gramáži.

Máte dotaz? Potřebujete poradit?
telefonvolejte na 606 101 773 emailpište na info@tisk-vizitek.cz